Menu

Dobry psychiatra

2 komentarze


Po czym można poznać czy psychiatra jest dobry? Trudne pytanie. Ciężko odróżnić czy ktoś rzeczywiście jest na tyle profesjonalny i rzeczywiście umie pomóc czy tylko napisał na swojej stronie, że jest dobry. Czyli chce dobrze a wychodzi jak zawsze. Po pierwsze wykorzystaj polecenia, jeżeli ktoś z twoich bliskich korzystał z pomocy psychiatry, który mu pomógł to już ważna wskazówka.

Omijaj lekarzy, którzy się reklamują, dziś to pacjent szuka specjalisty, profesjonaliści nie potrzebują wykupować reklam. Nawiasem mówiąc jest to zabronione.

Nie ma dobrych psychiatrów dla wszystkich pacjentów. Choć psychiatria to dość szczególna dziedzina, nie można być specjalistą od wszystkich zaburzeń psychicznych. Uzależnienia, psychozy, zaburzenia nastroju, depresje, zaburzenia osobowości, zachowania, zaburzenia odżywiania, snu, zespoły amnestyczne, psychiatria konsultacyjna, pogranicza neurologii, to zupełnie osobne metody diagnozy i leczenia.

Osobowość „dobrego psychiatry”. To też ważny temat. Nie każdy będzie dobry dla Ciebie. Mają różne style, konkretne, rozwlekle, ciepłe i dystansujące się. Ze swoim lekarzem powinieneś mieć dobry kontakt i mu ufać.

Doświadczenie i wiedza. Wśród psychiatrów są tacy z zacięciem naukowym jak i typowi klinicyści. Niektórzy wolą tryb Poradni inni nie mogą żyć bez szpitala.

Pamiętaj liczy się Twoje wrażenie. Jeżeli będziesz zadowolony z wizyty, głębokość wywiadu, odniesiesz wrażenie, że lekarz dużo o Tobie wie. dokładnie wytłumaczy Ci diagnozę i sposób leczenia to znaczy, że masz dobrego psychiatrę.

Ja mogę polecić swojego, Pan dr Tomasz Woźniak lekarz psychiatra w Warszawie pomaga mi od lat, co nie oznacza, że pomoże Tobie. kontakt:  psychiatra-gabinet.pl. Pamiętaj, że zaburzenia psychiczne często towarzyszą nam przez cale życie, więc wybór dobrego psychiatry może je odmienić.

2 thoughts on “Dobry psychiatra”

  1. CHAD pisze:

    Z powodu CHAD-u leczę się już 30 lat. Bylem wielokrotnie w szpitalach psychiatrycznych i poznałem wielu psychiatrów. Uważam, ze średnio to lepsi lekarze niż w innych specjalizacjach. Psychiatra jak pediatra często musi decydować za pacjenta. Ja oczekuję od dobrego psychiatry postawy sugestywnej, brania odpowiedzialności za proponowane leczenie. Nienawidzę lekarzy, którzy zastanawiają się ze mną i zwalają odpowiedzialność na pacjenta. Chcę jasnych wskazówek i wiedzy jak ma przebiegać leczenie, dlaczego takie nie inne, co mi grozi i kiedy mogę spodziewać się efektów.

  2. Maria pisze:

    Pewnie każdy ma inne oczekiwania w stosunku do swojego lekarza. jedni nie zamierzają nawiązywać kontaktu emocjonalnego, chcą szybkiej diagnozy, efektywnej pomocy. Drudzy pragną się wygadać. Dla mnie dobry psychiatra to lekarz odpowiedzialny. Doświadczony, nie traktujący chorych przedmiotowo. Musi mieć „nosa” stawiać diagnozy trafnie, umiejętnie dobierać terapie. Wyczuć pacjenta, wytłumaczyć mu rozpoznanie i leczenie oraz wynikające z niego korzyści w zrozumiały sposób. powinien też czuwać nad procesem terapeutycznym. Dobry psychiatra to nie efekciarz, który przepisuje to czego chce pacjent. Medycyna to sztuka nie rzemiosło i artystów lubię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *