Menu

Jak długo trwa leczenie alkoholizmu?

0 Comments


To dość częste pytanie odnośnie jak szybko przestanę pić i mój ciąg do alkoholu minie. Terapie z reguły są długoterminowe. Najlepiej udać się do specjalisty, który na podstawie rozmowy i przeprowadzonych testów na alkoholizm ocenia zaawansowanie uzależnienia od alkoholu. Jedni po prostu mogą przestać pić, inni zastępują picie jakimś pozytywnym uzależnieniem – na przykład rozwijaniem własnej pasji, inni mogą brać leki, jeszcze inni potrzebuję konkretną terapię odwykową, a jeszcze inni – nawet zabieg implantacji wszywki alkoholowej, potocznie zwanej esperalem. Tak, więc nie da się tak na szybko określić jak długo potrwa leczenie alkoholizmu – do każdego podchodzi się indywidualnie. Każdy będzie miał swoją historię choroby – okres ciągłego picia, powody picia, a może nie ma powodów po prostu lubi pić i stan upojenia. To wszystko określi specjalista i to on udzieli wstępnej odpowiedzi jak długo potrwa terapia. Wstępnie – bo może okazać się w trakcie, że ta terapia nie będzie na ciebie działać, a może coś zmieni się w twoim życiu, co zadecyduje pozytywnie lub negatywnie o przebiegu prowadzonej terapii.

Sam widzisz, że leczenie alkoholizmu nie jest procesem łatwym i powinieneś się udać do sprawdzonych specjalistów czy odpowiednie kliniki leczenia uzależnienia od alkoholu.

1 thought on “Jak długo trwa leczenie alkoholizmu?”

  1. Teresa pisze:

    Całe życie, w skrócie, alkoholizm i jego leczenie to w zasadzie przeznaczenie. Oczywiście są ludzie, którzy wciąż szukają recepty na picie kontrolowane. Wpadają w ciągi, odwiedzają detoksy, lub szybko się starzeją i umierają. Można tez inaczej. W zasadzie leczenie odwykowe alkoholizmu powinno trwać ok. 2-3 lat. Jednak z doświadczenia wiem, ze znacząco się przedłuża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *