Menu

Gdzie szukać pomocy w leczeniu uzależnienia?

2 komentarze


Człowiek może się uzależnić od wielu rzeczy. Na co dzień na pewno masz do czynienia z uzależnionymi od narkotyków i alkoholu, leków psychotropowych lub substancji odurzających. Niektórzy wąchają klej. Inni mogą być uzależnieni od seksu, hazardu, internetu a w tym i gier online. Gdzie takie osoby mogą znaleźć pomoc?

Mogą wybrać się do psychiatry, który stwierdzi, jak zaawansowane jest to uzależnienie i w zależności od tego, biorąc pod uwagę doświadczenie, podejmie właściwą decyzję i skieruje do kliniki lub też może samodzielnie przeprowadzić długoterminową terapię.

Jeśli szukasz odpowiedniej kliniki powinieneś poszukać opinii. Niekoniecznie należy wybrać lokalną, nie zawsze może okazać się najlepszą. Nie powinno się kierować także ceną, najtańsze usługi – czy leczenie uzależnień czy inne z innych branż – raczej nie są dobrze postrzegane, zwłaszcza że klinika to nie tylko czas specjalistów na terapię dla ciebie. To także wyżywienie, dach nad głową, dbanie o czystość, zakup leków, sprzętu medycznego i wiele wiele innych rzeczy, o których trzeba by było pisać specjalnie artykuł.

Każdy powinien ocenić dla siebie jakich warunków oczekuje, jednak konsultacje z dobrym specjalistą, który poprowadzi do sukcesu walki z uzależnieniem to podstawa.

2 thoughts on “Gdzie szukać pomocy w leczeniu uzależnienia?”

  1. David pisze:

    Swoje uzależnienie leczę od ok. trzydziestu lat, jestem już mocno dojrzały i wyedukowany. Pierwsze jaskółki pojawiły się w Polsce w latach 90-tych. Wcześniej nas alkoholików „leczyli” tylko inni alkoholicy czyli AA, księża, nauczyciele i resocjaizatorzy. Dopiero wprowadzenie leków odmieniło moje życie. Obecnie raz w tygodniu spotykam się w grupie wsparcia i okazjonalnie przyjmuję naltrexon. bardzo się ucieszyłem gdy powstał Medox. To pierwsza placówka w naszym kraju, która proponowała sprawdzone światowe standardy. Dr Woźniaka znalem już wcześniej i to on w 1997 zaproponował mi kurację farmakologiczną. Dziękuję.

  2. Pacjent pisze:

    Potrzebowałem pomocy, piłem przez dwa lata i potwornie bałem się przestać, jednak odwyk przerażał mnie jeszcze bardziej. Rodzina poleciła i namówiła mnie na Medox. Wybór życia. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień, maja detoks i można zostać na „terapii”. Czułem się bezpieczny, stała opieka lekarzy, super pielęgniarki z powołaniem, dziękuje Pani Agnieszce i Marzenie. Terapeuci nie traktowali mnie jak gorszego, wyniosłem wiele. Przede wszystkim pojąłem, ze wszystko zależy ode mnie. Zrozumiałem, że jestem chory, nie kontroluję picia i nie ma sposobu aby to się zmieniło. Po opuszczeniu Medoxu było ciężko, jednak co tydzień korzystałem z ich pomocy. Gdy uczęszczałem na grupę i widziałem „świeżych” ze stojaczkami od kroplówek trzeźwiałem. Mija piąty rok jak nie piję, już nie czuję się chory, jednak nie piję z wyboru, po prostu mi lepiej. pozdrawiam kadrę Medoxu i dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *