Menu

Czym zajmuje się neurolog?

0 Comments


Lekarz – neurolog – ja sama nazwa wskazuje – zajmuje się problemami układu nerwowego. Dotyczy to zarówno układu ośrodkowego jak i obwodowego. Są to problemy ze słuchem, wzrokiem, mózgiem, a nawet ze snem czy przewlekłymi bólami głowy – to też może być na tle nerwowym.

Ocena stanu pacjenta bywa kłopotliwa – tak jak każda ocena przez specjalistę w medycynie – trzeba zbadać, przeanalizować i podjąć właściwą decyzję. Oprócz sprawdzenia chodu czy mowy – neurolog sprawdzi też dno oka, odruchy na różne bodźce czy ruchomość stawów.  Ogólna sprawność fizyczna pacjenta też jest ważna.

Jak wybrać dobrego neurologa? Napewno opinie świadczą o jego usługach, zwłaszcza znajomi mogą ci pomóc, popytaj na fejsbuku czy kogoś z twojego otoczenia – w pracy, u dzieci w szkole, sąsiadów w okolicy. W wyszukiwarkach nie zawsze mogą być dobre wyniki, bo nie oceniają doświadczenia i sukcesów lekarza neurologa tylko inne czynniki.

1 thought on “Czym zajmuje się neurolog?”

  1. Jan pisze:

    Problemy z migreną miałem od okresu dorastania. Szukałem neurologa w Warszawie. Dr Richter to był chyba drugi albo trzeci lekarz neurolog, który się mną zajął i pomógł. Mogę powiedzieć, ze razem się kształciliśmy ja jako pacjent on jako specjalista. Obecnie moje dolegliwości są sporadyczne i do wytrzymania a bywało, ze nie chciało mi się żyć. Szukającym specjalisty neurologa szczerze polecam, choć dzisiaj pewnie nie tak łatwo umówić wizytę bo jest rozchwytywany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *